FundedNext recenze 2026: pravidla, drawdown a výplaty bez příkras

FundedNext recenze 2026: jak funguje static vs. trailing drawdown, denní ztrátový limit a bi-weekly výplaty — s propočty v dolarech a srovnáním s konkurencí.

FundedNext recenze 2026: pravidla, drawdown a výplaty bez příkras

By Jakub Rož · Founder & CEO, For Traders

FundedNext je prop trading firma založená v roce 2022 se sídlem v Dubaji, která prodává evaluace na simulovaném kapitálu a po jejich splnění vyplácí performance rewards z demo zisků. K říjnu 2026 nabízí modely Stellar (1-Step a 2-Step), Express Model, Evaluation Model a Instant Funding, profit split až 95 % a výplaty zhruba jednou za 14 dní — a právě mechanika drawdownu a denního limitu rozhoduje o tom, jestli challenge uděláte, nebo ne.

Klíčové poznatky

  • FundedNext je prop trading firma (nikoli broker) se sídlem v Dubaji, veškerý trading během challenge probíhá na simulovaném kapitálu.
  • Nejdůležitější parametr není profit split, ale typ drawdownu — static drawdown se počítá z počátečního balance, trailing se posouvá za vaším vrcholem equity.
  • Většina účtů nepadá na celkovém drawdownu, ale na denním ztrátovém limitu, který se u většiny modelů počítá z equity včetně plovoucí ztráty.
  • Výplaty u FundedNext probíhají typicky v bi-weekly cyklu, přičemž první payout a jeho podmínky se liší podle modelu — vždy si ověřte aktuální terms.
  • For Traders řeší vstupní bariéru jinak: Pay After Pass start za $9 a doplatek poplatku až po splnění challenge, takže neplatíte dopředu za účet, který možná nedokončíte.
  • Pro českého tradera hrají roli i praktické věci: komunikace v angličtině, platební metody, zdanění performance rewards a časové pásmo supportu.

Podívejte se: související video

Co je FundedNext a jak funguje jejich prop model

FundedNext je prop trading firma založená v roce 2022 se sídlem v Dubaji, která prodává evaluace na simulovaném kapitálu a traderům, kteří je splní, nabízí fundovaný účet s podílem na simulovaných ziscích. Jinými slovy — kupujete si šanci dokázat, že umíte tradovat podle pravidel, ne přístup k penězům firmy jako takovým.

Model stojí na třech krocích. Nejprve zaplatíte za challenge v konkrétní velikosti účtu a obtížnosti (Stellar 1-Step, Stellar 2-Step, Express nebo Evaluation Model). Pak tradujete na simulovaném účtu a musíte splnit profit target, zatímco se nesmíte dotknout maximálního ani denního drawdownu. Pokud projdete, dostanete fundovaný účet — opět simulovaný — a od té chvíle vám FundedNext vyplácí performance rewards podle nastaveného profit splitu, aktuálně se firma prezentuje split až 95 % ve prospěch tradera. Tahle mechanika je stejná jako u drtivé většiny prop firem na trhu, FundedNext se liší hlavně v detailech pravidel a rychlosti výplat.

Kdo za FundedNext stojí

FundedNext je soukromá prop trading firma s hlavní základnou v Dubaji, cílí ale globálně — komunikace, podmínky i zákaznický support běží primárně v angličtině, i když firma obsluhuje tradery z celého světa včetně Česka a Slovenska. Pro českého tradera to znamená, že si technické pojmy v podmínkách (payout, breach, consistency rule) budete muset projít v originále, protože lokalizovaná dokumentace prakticky neexistuje.

Simulovaný kapitál, ne reálný účet

Tohle je bod, který se často zamlžuje a který je potřeba říct natvrdo: FundedNext není broker a vy ani po splnění challenge netradujete vlastní reálný kapitál firmy na burze. Celé prostředí — evaluace i "fundovaný" účet — běží na simulovaném kapitálu. Vaše obchody se nepřenášejí 1:1 na trh, ale výsledky tohoto simulovaného tradingu se promítají do performance rewards, které vám firma reálně vyplácí. Je to model založený na dodržování pravidel rizika, ne na správě skutečných pozic jménem klienta.

Pro koho FundedNext dává smysl

FundedNext typicky sedne traderovi, který už má za sebou nějakou historii na demo nebo malém live účtu, zvládá disciplínu kolem stop lossu a chce si vyzkoušet škálování přes více účtů najednou — firma umožňuje držet paralelně více evaluací i fundovaných účtů. Naopak začátečníkovi bez vybudovaného risk managementu challenge spíš jen potvrdí, co už dávno tuší: bez pravidel se v simulovaném drawdownu neudrží o nic líp než v reálném.

Parametry jako velikost profit targetu, výše drawdownu nebo procento profit splitu se u prop firem mění častěji, než by člověk čekal — a FundedNext není výjimka. Všechna čísla v téhle recenzi odpovídají stavu k říjnu 2026. Než si challenge koupíte, vždy si projděte aktuální oficiální podmínky přímo na webu FundedNext, protože firma si vyhrazuje právo parametry upravovat bez dlouhého předstihu.

Typy challenge u FundedNext: Stellar, Express, Evaluation a Instant Funding

K říjnu 2026 nabízí FundedNext čtyři cesty k fundovanému účtu, které se liší počtem fází, výší profit targetu a hlavně tím, kdy a za jakých podmínek začnete reálně vybírat performance rewards. Stellar Challenge je vlajková loď ve variantách 1-Step a 2-Step, vedle ní stojí rychlejší Express Model, klasická dvoufázová Evaluation Model a Instant Funding, kde evaluaci přeskočíte úplně. Volba mezi nimi není jen o ceně vstupu — je to kompromis mezi rychlostí, profit targetem a prostorem, který dostanete na drawdownu.

Stellar Challenge (1-Step a 2-Step)

Stellar je model, který FundedNext tlačí jako svůj hlavní produkt, a podle aktuálních podmínek u něj firma historicky nabízela podíl na zisku už během samotné challenge fáze — tuto výhodu ale vždy ověřte v aktuálních terms, protože prop firmy tyhle bonusy mění bez velkého předstihu. Stellar 2-Step má typicky mírnější profit target v první fázi výměnou za dvě kola evaluace, zatímco Stellar 1-Step jde na vyšší jednorázový target, ale dostanete se k vyplácení rychleji. Logika je jednoduchá: čím méně fází, tím vyšší nárok na jeden zátah bez chyby.

Express Model a Evaluation Model

Express Model je odpověď FundedNext na traderi, kteří chtějí rychlejší cyklus ověření s jinak nastavenou strukturou poplatku než u Stellaru — cena vstupu a rozložení targetu mezi fáze se liší, takže se vyplatí počítat reálnou cenu za fundovaný dolar, ne jen vstupní poplatek. Evaluation Model je naproti tomu klasická dvoufázová challenge podle starší školy prop tradingu: Fáze 1 s vyšším targetem, Fáze 2 s mírnějším, bez žvýkaček navíc. Je to model, který znáte z většiny konkurenčních firem, a FundedNext ho drží jako konzervativní volbu vedle agresivnějšího Stellaru.

Instant Funding bez evaluace

Instant Funding znamená, že žádnou evaluaci neděláte — zaplatíte vyšší vstupní cenu a dostanete simulovaný kapitál k tradingu od prvního dne. Výměnou za přeskočení fází počítejte s přísnějšími limity výběrů a konzervativnějším nastavením drawdownu, protože firma nemá žádná data o tom, jak se chováte pod tlakem. Je to produkt pro tradery, kteří mají ověřenou strategii a nechtějí platit časem navíc za formální ověření, ne pro někoho, kdo teprve hledá svůj styl.

ModelPočet fázíTypický profit targetMax. drawdownVelikost účtu
Stellar 1-Step1~10 %~10 %$6,000–$200,000
Stellar 2-Step2~8 % / 5 %~10 %$6,000–$200,000
Express Model2 (zrychlené)~8 % / 5 %~10 %$6,000–$200,000
Evaluation Model2~8 % / 5 %~10 %$6,000–$200,000
Instant Funding0bez targetupřísnější, obvykle nižší$6,000–$50,000

Čísla v tabulce berte jako orientační — FundedNext pravidla upravuje průběžně, konkrétní target a drawdown pro váš vybraný účet si vždy ověřte v checkoutu před nákupem. Důležitější postřeh ale je, že velikost profit targetu je jen půlka příběhu. Druhá půlka je, kolik prostoru dostanete na drawdownu dřív, než vás systém vyřadí — vyšší target s velkorysejším drawdownem se často traduje líp než nižší target se škrtícím denním limitem.

Který model komu sedne

Pokud preferujete rozložit riziko do dvou fází a nechcete platit prémii za rychlost, sáhněte po Evaluation Model nebo Stellar 2-Step. Pokud máte disciplínu a chcete být fundovaní co nejdřív, Stellar 1-Step nebo Express Model vám ušetří týdny. A pokud už máte za sebou stovky hodin na demu a nechcete platit časem za ověřování, Instant Funding je dražší, ale nejrychlejší vstup k reálnému vyplácení.

FundedNext drawdown: static vs. trailing a co to znamená v dolarech

Static drawdown se počítá z počátečního balance účtu a jeho hranice se nikdy neposouvá nahoru, zatímco trailing drawdown se posouvá za vaším nejvyšším dosaženým balance nebo equity — a právě tenhle rozdíl rozhoduje o tom, jak moc vás "bezpečný" plovoucí zisk ve skutečnosti chrání. FundedNext drawdown se u jednotlivých modelů liší, takže dřív, než zaplatíte za challenge, byste měli přesně vědět, podle čeho se maximální drawdown počítá.

Definice: static drawdown vs. trailing drawdown

Static drawdown je pevná čára v písku. Pokud máte limit 10 % na účtu $100,000, hranice breache je $90,000 od prvního dne do posledního — bez ohledu na to, jestli jste zrovna v plusu $8,000, nebo v mínusu. Trailing drawdown se naproti tomu chová jako stín, který vás pronásleduje: jakmile vaše equity nebo balance (podle konkrétních pravidel FundedNext) vyroste na nové maximum, hranice drawdownu se posune nahoru spolu s ním a už se nikdy nevrátí zpátky dolů, i kdyby equity následně kleslo.

Modelový propočet na účtu $100,000

Vezměte si účet $100,000 (cca 2 300 000 Kč) s maximálním drawdownem 10 %. U static modelu je hranice vždy $90,000 — klidně vyděláte $20,000 a pořád máte stejný polštář $10,000 pod sebou. U trailing modelu to vypadá jinak: jakmile vyroste balance na $108,000, hranice drawdownu se posune na $97,200 (10 % z nového maxima). Paradox je v tom, že jste v plusu $8,000, ale k breachi máte blíž než na startu, protože polštář se nezvětšil — jen se posunul s vámi.

Stejný princip funguje i na menším účtu $10,000 (cca 230 000 Kč) s 10% limitem. Static drawdown drží hranici na $9,000 napořád. Trailing drawdown po růstu na $10,800 posune hranici na $9,720 — zůstává vám jen $1,080 prostoru do breache, přestože jste vydělali $800. Čím menší účet, tím citelnější je každý dolar posunu.

Model drawdownuVýchozí hranice ($100,000)Hranice po růstu na $108,000Hranice po růstu na $110,800 ($10,000 účet)
Static drawdown (10 %)$90,000$90,000 (beze změny)$9,000 (beze změny)
Trailing drawdown (10 %)$90,000$97,200$9,720

Jak se drawdown chová u futures účtů

Nejvíc trailing drawdown bolí scalpery na XAUUSD a US100, kde se plovoucí zisk běžně hýbe o stovky dolarů během pár minut — equity vyskočí na nové maximum, hranice se posune, a při první korekci jste najednou blíž breachi, než jste čekali. U FundedNext futures pravidel navíc platí, že logika drawdownu na CME kontraktech se může od forexových a CFD účtů lišit — mechanika se váže na specifika futures platformy a likvidační logiku brokera clearing domu, ne na klasický MT5 model. Přesné parametry FundedNext futures pravidel si vždy ověřte v aktuálním oficiálním sazebníku, protože se mohou v čase měnit.

Pokud chcete mít jasno ještě před nákupem, u For Traders najdete parametry drawdownu — typ (static/trailing), výpočtovou základnu i procento — vypsané přímo u každého produktu. Víte tak přesně, podle čeho se váš maximální drawdown bude počítat, dřív než zaplatíte za jakoukoliv Trading Challenge.

Denní ztrátový limit: kdy přesně účet padne

FundedNext denní ztrátový limit se u většiny modelů počítá z equity, tedy včetně nerealizované plovoucí ztráty z otevřených pozic — ne až z uzavřených obchodů. To je ten detail, který rozhoduje o tom, jestli challenge dokončíte, nebo vám účet spadne v momentě, kdy byste to sami nečekali. Spousta traderů čte FundedNext pravidla povrchně, uvidí procento, a pak se diví, proč dostali breach účtu, i když se trh za pár minut vrátil tam, kde potřebovali.

Equity vs. balance — rozdíl, který láme účty

Balance je stav účtu po posledním uzavřeném obchodu. Equity je balance plus/minus aktuální plovoucí výsledek otevřených pozic v reálném čase. Pokud se daily loss limit počítá z equity, znamená to, že vás může vyřadit i obchod, který jste ještě vůbec nezavřeli — stačí, aby se trh na chvíli pohnul proti vám o dost. U FundedNext je právě equity ten rozhodující ukazatel u naprosté většiny aktuálních modelů (Stellar i Evaluation Model), takže s otevřenou pozicí v hlubokém mínusu riskujete breach i bez jediného kliknutí na „close".

Modelová série ztrát na $10,000 účtu

Vezměte si $10,000 účet (cca 230 000 Kč) s denním limitem 5 %, tedy hranicí $500. Scénář z praxe vypadá takhle:

  • Obchod 1: ztráta $150 → equity $9,850
  • Obchod 2: ztráta $150 → equity $9,700
  • Obchod 3: ztráta $150 → equity $9,550
  • Zbývá vám $50 do limitu. Otevřete čtvrtou pozici, která se dostane do minus $60 plovoucí ztráty.

V tu chvíli equity klesne pod $9,500 a limit je breachnutý — i kdyby se cena o pár minut později vrátila a pozice skončila v plusu. Systém to vyhodnotí v okamžiku, kdy equity překročí hranici, ne podle toho, jak obchod nakonec dopadl. Proto se tři menší ztráty plus jedna otevřená pozice v nesprávný moment rovnají konci challenge, i když žádný jednotlivý obchod sám o sobě limit nepřekročil.

Kdy se limit resetuje a podle jakého času

Reset denního limitu probíhá podle serverového času brokerské infrastruktury, kterou FundedNext využívá — nikoli podle středoevropského času. Pro českého tradera to v praxi znamená posun o několik hodin oproti tomu, na co jste zvyklí z lokálního kalendáře. Pokud držíte pozici přes půlnoc podle vašeho pásma, může se stát, že se váš „jeden obchodní den" z pohledu limitu rozpadne na dva, nebo naopak sloučí jinak, než čekáte — a to má přímý dopad na to, kolik rizika si ještě můžete dovolit.

Pozor si dejte i na víkendové držení pozic a na obchodování kolem NFP a FOMC — rozšířené spready a skoky cen při otevření trhu v neděli večer dokážou equity poslat přes limit rychleji, než stihnete zareagovat. Přidejte k tomu hidden breach způsobený swapy u pozic držených přes noc, které tiše ukrajují z equity i bez jakéhokoli nového obchodu, a najednou vidíte, proč přesná definice limitu rozhoduje víc než samotné procento.

Pro srovnání: u For Traders najdete u Trading Challenge i Instant Funding jasně napsáno, zda se denní limit počítá z balance na začátku dne, nebo z equity, a kdy přesně probíhá reset. Nemusíte to dohledávat v podpoře týden před tím, než chcete držet pozici přes noc — parametr je vidět už při výběru produktu.

FundedNext výplaty: profit split, bi-weekly cyklus a payout proof

FundedNext vyplácí performance rewards v bi-weekly cyklu, tedy přibližně jednou za 14 dní, a profit split se podle modelu a podmínek pohybuje až na 95 %. Zní to jednoduše, ale ďábel sedí v detailech — kdy přijde první výplata a co přesně se počítá do základu pro split, se liší model od modelu.

Jak se počítá profit split

Profit split se počítá z reálného zisku na fundovaném účtu za dané výplatní období, nikoli z celkového zůstatku. Pokud máte na účtu $10,000 (cca 230 000 Kč) a za dva týdny vygenerujete $800 zisku při splitu 90/10, dostáváte $720 a zbytek jde firmě jako podíl na riziku, které na sebe bere se simulovaným kapitálem. Vyšší split 95 % bývá navázaný na konkrétní model nebo na opakované výplatní cykly — ověřte si aktuální podmínky přímo u FundedNext, protože se v čase mění. Důležité je rozumět tomu, že split se neaplikuje na jistinu ani na bonusy, pouze na čistý profit z obchodování.

Kdy přijde první výplata

První výplata není automaticky za 14 dní od fundování účtu. U některých modelů FundedNext je navázaná na splnění minimálního počtu tradingových dnů ještě ve fázi evaluace nebo na první ziskový cyklus po přechodu na fundovaný účet. Prakticky to znamená, že pokud čekáte výplatu "za dva týdny" bez ohledu na to, kolik dnů jste reálně tradovali, můžete se zklamat. Než začnete počítat s konkrétním datem, ověřte si podmínky daného modelu — Stellar, Express i Evaluation Model mají v tomhle bodě drobné odchylky.

Platební metody a co řešit z Česka

Výplaty probíhají typicky v USD, ať už bankovním převodem nebo přes kryptoměny. Pro českého tradera to znamená dvě věci. Za prvé, kurzové riziko — mezi okamžikem výplaty a směnou na koruny se kurz USD/CZK může pohnout a o pár korun na dolaru přijdete nebo získáte, podle směru. Za druhé, a to je podstatnější: performance rewards přijaté od zahraniční firmy podléhají v ČR zdanění jako příjem. Nejsme daňoví poradci a tenhle text není daňové doporučení — pokud s prop tradingem myslíte vážně, promluvte si s účetním, který má zkušenost se zahraničními příjmy, ještě než vám přijde první výplata, ne až při podání přiznání.

FundedNext payout proof — tedy veřejně sdílené screenshoty vyplacených částek — najdete na sociálních sítích a fórech. Berte je s rozumem: ukazují, že proces vyplácení reálně funguje a firma peníze posílá, ale nejsou důkazem, že challenge projde každý. Projde jich jen zlomek, a payout proof vidíte jen od těch, kterým to vyšlo. Je to marketing i potvrzení funkčnosti zároveň — obojí platí současně.

Pokud vás na výplatním procesu zajímá hlavně transparentnost a předvídatelnost, stojí za srovnání přístup For Traders: payout proces je popsaný bez skrytých podmínek a model Pay After Pass navíc řeší jinou bolest — poplatek za challenge platíte až po jejím splnění, takže neriskujete vstupní kapitál, pokud evaluaci nedokončíte.

Připraveni tradovat fundovaný kapitál?

Vyberte si svou cestu — Instant účty, One-Step nebo Two-Step Challenge — už od $23, s fundovaným kapitálem až $300,000.

Vybrat challenge

Platformy a instrumenty: MetaTrader 5, cTrader, TradeLocker a futures

FundedNext k říjnu 2026 nabízí trading přes MetaTrader 5, cTrader a TradeLocker, s přístupem na forex, zlato a komodity, indexy a krypto. Volba platformy přitom není detail na konci onboardingu — ovlivňuje execution, zobrazení spreadu i to, jestli dokážete efektivně dělat partial close na rozpracované pozici.

Které platformy FundedNext nabízí

Každá platforma má jinou filozofii. MetaTrader 5 je zavedený standard, na kterém většina traderů vyrostla — EA, indikátory, hluboká historie backtestů. cTrader cílí na scalpery a traderry, kteří chtějí vidět hloubku trhu (depth of market) a čistší agregaci likvidity. TradeLocker je novější, webově orientovaná platforma s jednodušším rozhraním, která se v poslední době stala oblíbenou volbou prop firem právě kvůli rychlému nasazení a přehlednému zobrazení otevřených pozic. Rozdíl mezi nimi není kosmetický — na cTrader uvidíte spread v reálném čase jinak agregovaný než na MT5, a ne všechny platformy nabízí stejně pohodlný partial close jedním klikem. Pokud váš styl stojí na škálování pozic ven při dosažení dílčích cílů, ověřte si před startem challenge, jak konkrétní platforma tuhle operaci řeší.

Nejtradovanější instrumenty: XAUUSD, US100, EUR/USD

Napříč celou prop trading scénou platí jedno pravidlo bez výjimky: XAUUSD (zlato) je nejtradovanější instrument, hned za ním následuje US100/NQ (index Nasdaq) a dvojici doplňuje klasický pár EUR/USD. To není náhoda — zlato i US100 mají vysoký ATR (average true range), takže nabízí dost pohybu na to, aby se vyplatilo riskovat i menší procento účtu. Jenže vyšší ATR znamená i rychlejší erozi drawdownu, pokud nastavíte stop loss podle zvyku z forexových párů s nižší volatilitou. Když přesouváte strategii z EUR/USD na XAUUSD, přepočítejte position sizing k ATR daného instrumentu — jinak vám jeden špatně vyhodnocený swing sebere denní limit dřív, než stihnete reagovat.

Futures účty a CME kontrakty

Futures mají jinou logiku než forexové nebo CFD účty. U kontraktů jako ES (S&P 500), NQ (Nasdaq) a GC (zlato), obchodovaných na burze CME, pracujete s trailing drawdownem počítaným jinak než u klasického forex účtu — typicky se váže na denní settlement nebo na nejvyšší dosaženou hodnotu intradenně, ne na fixní hranici od startu. Denní limit u futures účtů navíc často reaguje na overnight gap jinak, protože kontrakty mají stanovené obchodní hodiny a rollover termíny, které u forexu neřešíte. V rámci For Traders najdete pro tenhle segment dedikovanou For Traders X platformu postavenou právě na CME kontrakty — pokud zvažujete přechod z forexu na futures, stojí za to si mechaniku trailing drawdownu nastudovat zvlášť, protože intuice z MT5 účtu vás tady může zmást.

Konkrétní seznam dostupných instrumentů, spready a specifikace kontraktů se u všech prop firem průběžně mění — než začnete challenge, vždy si aktuální podmínky ověřte přímo u zdroje.

FundedNext zkušenosti: proč challenge nejčastěji padají

Většina evaluací v prop odvětví končí neúspěchem a u FundedNext to není jinak — pravidla jsou veřejná, matematika je jasná, a přesto challenge prochází jen malá část tradeů. Důvody failu jsou přitom nudně stejné a opakují se napříč celým trhem, nejen u FundedNext.

Tři nejčastější důvody failu

Když se podíváte na FundedNext zkušenosti sdílené v komunitách a na fórech, opakují se pořád stejné tři scénáře:

  • Revenge trading po ztrátě. Trader prohraje dva tradey, naštve se, otevře třetí s dvojnásobnou lotáží "aby to dohnal" — a to je přesně moment, kdy přijde daily loss limit breach. Denní limit nespadne na jednom špatném tradu, spadne na sérii, kterou žene emoce, ne plán.
  • Podcenění equity výpočtu přes zprávy. Pozice držená přes NFP nebo FOMC vypadá v klidu fajn, dokud cena neudělá rychlý leg o 40–50 pipů proti vám. Equity drawdown se počítá z floating hodnoty, ne z realizované — takže i nerealizovaná ztráta vás může dostat pod limit.
  • Neznalost posunu trailing drawdownu. Účet jde krátce do plusu, trailing limit se posune nahoru s plovoucím ziskem, a pak přijde korekce. Trader si myslí, že má pořád stejný polštář, ale ve skutečnosti ho drawdown limit sledoval nahoru a teď je blíž, než čekal.

Pod tím vším je stejná psychologie: posouvání stopu, protože "se to ještě otočí", navyšování lotáže po ztrátě, a trading jen proto, že den běží a je potřeba "udělat něco". Žádný z těchto zvyků není otázka strategie — je to otázka risk managementu.

Co dělá jinak těch pár procent, kteří projdou

Traderi, kteří FundedNext challenge skutečně dokončí, mají obvykle tři společné návyky:

  • Fixní riziko pod 0,5 % kapitálu na trade — bez výjimek, bez "dnes to zkusím víc".
  • Vlastní denní stop na polovině povoleného daily loss limitu — pokud firma dovolí 5 %, oni si dají interní hranici 2,5 % a tam den zavírají.
  • Žádný trading 15 minut před a po NFP nebo FOMC — ne proto, že by se báli volatility, ale proto, že vědí, že spread a slippage v té chvíli dělají z plánovaného R:R loterii.

Jak číst recenze a hodnocení na Trustpilotu

Veřejné recenze FundedNext mají svůj vzorec. Stížnosti typu "breachli mi účet nespravedlivě" jsou ve většině případů spíš neznalost pravidel než chyba firmy — trader nečetl podmínky trailing drawdownu nebo nevěděl, že se víkendové pozice počítají jinak. Tohle byste při čtení recenzí měli umět odfiltrovat.

Co naopak filtrovat nejde, jsou opakované stížnosti na zpoždění výplat ve stejném období od více nezávislých uživatelů — to už není individuální nepochopení pravidel, ale signál, který stojí za pozornost a který má smysl si ověřit i jinde než jen v jedné recenzi.

FundedNext vs. For Traders, FTMO a Topstep: srovnání parametrů

Největší rozdíly mezi FundedNext, For Traders, FTMO a Topstep nejsou v profit splitu — ten se dnes mezi top firmami liší jen kosmeticky. Rozhodují tři věci: typ drawdownu, consistency pravidla a moment, kdy platíte vstupní poplatek. Právě tahle trojice určuje, jestli challenge reálně projdete, nebo jestli vás vyřadí technikalita, kterou jste si při nákupu nevšimli.

Srovnávací tabulka k říjnu 2026

Níže je přehled hlavních parametrů tak, jak je firmy k říjnu 2026 deklarují na svých webech. Čísla u Stellar modelu berte jako referenční — FundedNext paralelně prodává i Express a Evaluation Model s mírně odlišným nastavením, proto si konkrétní podmínky vždy ověřte přímo u dané firmy před nákupem.

ParametrFundedNextFor TradersFTMOTopstep
ModelStellar 1/2-Step, Express, InstantTwo-Step, Three-Step, Instant Funding, Pay After PassTwo-Step, One-StepFutures evaluace (Trading Combine)
Typ drawdownuStatický i trailing (dle modelu)Statický, bez trailingu u většiny ChallengeStatický (max loss)Trailing (end-of-day)
Denní limitAno, dle modeluAno, pevně danýAno, 5 %/10 %Ne u všech produktů
Časový limitBez limitu u většiny modelůBez limituBez limituBez limitu
Consistency ruleAno u vybraných modelůNe u standardní ChallengeNe (zrušeno)Ano (konzistence výsledků)
Profit splitAž 95 %Až 90 %Až 90 %Až 100 % (po prahu)
Frekvence výplatCca každých 14 dníNa vyžádání / bi-weekly dle produktuMěsíčně, pak na vyžádáníNa vyžádání
PlatformyMetaTrader 5MetaTrader 5, TradeLocker, cTrader, For Traders XMetaTrader 5, cTraderVlastní futures platformy
Vstupní cena / platbaDopředu, celá částkaDopředu, nebo od $9 s doplatkem po splnění (Pay After Pass)Dopředu, celá částkaDopředu, celá částka

Kdy platíte poplatek: dopředu vs. Pay After Pass

FundedNext, FTMO i Topstep fungují na stejném principu — zaplatíte celou cenu challenge předem a riskujete ji bez ohledu na výsledek. For Traders tenhle model doplňuje o Pay After Pass: vstup do challenge začíná už od $9 (cca 210 Kč) a zbytek ceny doplatíte až po splnění evaluace. Pro traderu, který si teprve ověřuje, jestli mu daná strategie sedí na živém demo účtu s reálnými pravidly firmy, to mění ekonomiku rozhodnutí — neriskujete stovky dolarů na první pokus.

Drawdown, consistency rules a časové limity

Tohle je oblast, kde se firmy reálně liší, i když to na první pohled nevypadá. FundedNext u některých modelů používá trailing drawdown, který se posouvá s rostoucím equity — u jiných modelů statický. Topstep jede čistě na trailing end-of-day drawdownu, což je u futures evaluací standard. For Traders a FTMO se drží statického max loss limitu, který je pro většinu traderů předvídatelnější, protože neriskujete, že vám dřívější zisk „ukousne" prostor na pozdější kolísání. Consistency rule — pravidlo, které trestá jeden extrémně ziskový den na úkor rovnoměrnosti — mají FundedNext (u vybraných modelů) a Topstep, zatímco For Traders a FTMO ji u standardní Challenge nevyžadují.

Rychlost a frekvence výplat

FundedNext deklaruje výplatní cyklus zhruba jednou za 14 dní, což je mezi konkurencí nadprůměr — mnohé firmy drží měsíční cyklus aspoň v první fázi fundovaného účtu. For Traders nabízí výplaty na vyžádání u části produktů, FTMO přechází z měsíčního cyklu na vyžádání až po určité době. Pokud hledáte FundedNext alternativu primárně kvůli rychlosti cash flow, bi-weekly cyklus je jeden z mála parametrů, kde má FundedNext jasně navrch. Pro detailní srovnání všech aktuálních podmínek doporučujeme projít srovnávací přehled prop firem na For Traders, kde se čísla pravidelně aktualizují — a totéž

Verdikt: komu se FundedNext vyplatí a kdy sáhnout jinam

FundedNext dává smysl traderovi, který chce vybírat z více modelů najednou, zvládne hlídat drawdown počítaný z equity a oceňuje bi-weekly výplatní cyklus. Pokud ale nechcete platit celý poplatek za challenge dopředu bez jistoty, že ji dokončíte, nebo míříte na CME futures, vyplatí se podívat po FundedNext alternativě.

Kdy je FundedNext správná volba

Máte-li za sebou aspoň pár evaluací a víte přesně, jak se chováte pod tlakem drawdownu, FundedNext vám dá volbu mezi Stellar 1-Step, 2-Step, Express a Evaluation Modelem podle toho, co vám vyhovuje — rychlost, nebo konzervativnější dvoufázový postup. Profit split až 95 % a výplaty zhruba každých 14 dní jsou reálná výhoda, pokud chcete peníze z performance rewards dostávat často a predikovatelně, ne čekat měsíc na vyžádání jako u řady konkurentů.

Kdy dává větší smysl For Traders

Pokud teprve testujete, jestli vám daný styl tradingu a risk management sedí na placenou evaluaci, model Pay After Pass od For Traders mění ekonomiku celé sázky: start od $9 (cca 210 Kč) a doplatek za zbytek challenge fee přijde až po jejím splnění. Nefinancujete tedy neúspěch dopředu. Druhý případ je futures — pokud chcete tradovat CME kontrakty, For Traders X je vlastní futures platforma, kterou FundedNext v této podobě nenabízí. A pokud chcete rovnou bez evaluační fáze, Instant Funding je k dispozici jako alternativa k vícestupňové Trading Challenge.

Poctivě řečeno — For Traders nenabízí tak širokou paletu modelů jako FundedNext ani jeho konkrétní bi-weekly rytmus u všech produktů, a kdo chce čistě nejvyšší možný profit split bez ohledu na cokoliv jiného, musí si čísla obou firem porovnat sám. Verdikt není "FundedNext je špatně" — je to otázka, který mechanismus sedí vašemu stylu a vaší toleranci k riziku předem zaplaceného poplatku.

Checklist, co si ověřit před nákupem challenge

  • Je maximální drawdown počítaný z balance, nebo z equity (včetně plovoucí ztráty)?
  • Počítá se denní loss limit z balance na začátku dne, nebo z equity?
  • V jakém časovém pásmu a v kolik hodin serverového času probíhá denní reset?
  • Platí consistency rule a jak omezuje jeden dominantní profitabilní den?
  • Jaké jsou podmínky první výplaty — minimální počet obchodních dní, čekací lhůta?
  • Je povolený trading přes zprávy (NFP, FOMC) a držení pozic přes víkend?

Odpovědi na tyto otázky, ne marketingový profit split na landing page, rozhodnou, jestli challenge dokončíte. Transparentně uvádíme, že tento článek publikuje For Traders — porovnání jsme se snažili postavit na ověřitelných pravidlech obou firem, ne na tom, co se nám hodí prodat.

Připraveni tradovat fundovaný kapitál?

Vyberte si svou cestu — Instant účty, One-Step nebo Two-Step Challenge — už od $23, s fundovaným kapitálem až $300,000.

Vybrat challenge

FundedNext: výhody a nevýhody k říjnu 2026

Výhody

  • Široká nabídka modelů — Stellar 1-Step i 2-Step, Express, Evaluation i Instant Funding pod jednou střechou
  • Profit split až 95 % u vybraných modelů a pravidelný bi-weekly výplatní cyklus
  • Tři tradingové platformy na výběr: MetaTrader 5, cTrader i TradeLocker
  • Veřejně sdílené payout proofy a velká uživatelská základna, takže si zkušenosti snadno ověříte
  • Dostupné forex, XAUUSD, indexy i krypto na jednom účtu

Nevýhody / rizika

  • Celý poplatek za challenge platíte dopředu, bez ohledu na to, jestli ji dokončíte
  • Pravidla drawdownu se liší model od modelu, takže se v nich dá snadno ztratit
  • Denní ztrátový limit počítaný z equity potrestá i krátkodobou plovoucí ztrátu
  • Support a veškerá komunikace probíhá v angličtině, bez českého zázemí
  • Reset denního limitu podle serverového času komplikuje držení pozic přes půlnoc pro tradery v CET

Časté otázky

Co je FundedNext a jak funguje jejich model?+

FundedNext je prop trading firma, která nabízí tradingové challenge na simulovaném kapitálu s možností získat fundovaný účet. Trader si koupí evaluaci, v níž musí splnit profit target a zároveň dodržet pravidla pro drawdown a denní ztrátový limit. Po úspěšném absolvování všech fází dostane přístup k virtuálnímu kapitálu a nárok na performance rewards z dosažených výsledků v simulaci. Není to broker ani burza — jde o vzdělávací a evaluační platformu, kde se reálně netradují vlastní peníze klienta, ale simulovaný účet s nastavenými riziky.

Je drawdown u FundedNext static, nebo trailing?+

FundedNext používá u většiny svých challenge trailing drawdown, který se posouvá nahoru spolu s rostoucím equity účtu, dokud nedosáhne stanoveného max limitu, kde se zastaví. To znamená, že pokud účet vydělá a pak část zisku vrátí zpět, hranice drawdownu zůstává na nejvyšším dosaženém bodě equity. U některých programů ale FundedNext nabízí i static drawdown, který je fixní vůči počátečnímu kapitálu a nesleduje růst účtu. Před koupí challenge je nutné zkontrolovat konkrétní typ u zvoleného produktu, protože se liší podle fáze a verze programu.

Jak se počítá denní ztrátový limit u FundedNext?+

Denní ztrátový limit u FundedNext se počítá z equity na konci předchozího obchodního dne, nikoliv z aktuálního zůstatku během dne. Pokud equity během dne klesne pod tuto hranici, dojde k breachi a účet je okamžitě uzavřen bez ohledu na to, zda se pozice později vrátí do zisku. Běžná chyba je nepočítat do limitu plovoucí ztrátu z otevřených pozic — právě tahle mezera za breachem stojí nejčastěji. Je proto nutné sledovat equity v reálném čase, ne jen uzavřené obchody.

Jak často FundedNext vyplácí performance rewards?+

FundedNext nabízí výplaty ve dvoutýdenním (bi-weekly) cyklu u standardních fundovaných účtů, což je rychlejší interval než klasický měsíční model u řady konkurentů. U některých produktových řad je navíc dostupná možnost požádat o výplatu i mimo tento cyklus, pokud jsou splněny minimální podmínky profitu. Výplata probíhá na základě dosažených performance rewards ze simulovaného obchodování, ne jako skutečný zisk z reálného trhu. Konkrétní podmínky a minimální částka pro výběr se liší podle typu účtu a fáze fundování.

Jaké platformy a instrumenty FundedNext nabízí?+

FundedNext staví primárně na MetaTrader 5, přes který jsou dostupné forex páry, zlato, indexy a další komodity v rámci jejich multi-asset nabídky. Futures challenge nejsou core produktem FundedNext tak jako u firem zaměřených čistě na CME futures — hlavní důraz je na forex a kov jako nejlikvidnější instrumenty. Volba platformy ovlivňuje spready, rychlost exekuce i dostupné nástroje pro risk management, takže je dobré si před koupí challenge ověřit, zda vybraný účet podporuje požadovanou platformu a instrumenty, se kterými trader reálně pracuje.

Jaké jsou nejčastější důvody, proč trader u FundedNext propadne?+

Nejčastější příčinou neúspěchu je porušení denního ztrátového limitu kvůli přehlédnuté plovoucí ztrátě, hned za tím následuje překročení max drawdownu po sérii impulzivních obchodů během volatilních zpráv typu NFP nebo FOMC. Řada traderů také podcení risk per trade v závěru evaluace, když se snaží dohnat profit target těsně před deadline. Disciplína v position sizingu a respektování stop lossu bez přesouvání jsou faktory, které nejvíc odlišují traderyy, kteří projdou, od těch, kteří skončí na breachi účtu.

Vyplácí FundedNext reálně performance rewards traderům?+

FundedNext dlouhodobě funguje jako etablovaná prop trading firma s pravidelným bi-weekly výplatním cyklem a množstvím zdokumentovaných výplat od traderů v komunitě. Jako u každé prop firmy je výplata podmíněna dodržením pravidel challenge a fundovaného účtu — breach drawdownu nebo porušení risk limitů nárok na performance rewards ruší. Při výběru jakékoliv prop firmy, FundedNext nevyjímaje, se vyplatí ověřit aktuální recenze a transparentnost podmínek, protože se pravidla v čase mění a je potřeba sledovat konkrétní verzi programu, kterou si kupujete.

Jak se FundedNext liší od For Traders v pravidlech a výplatách?+

For Traders nabízí vedle Two-Step a Three-Step Challenge také Instant Funding bez evaluační fáze, zatímco FundedNext staví primárně na vícefázových challenge s trailing drawdownem. Oba poskytovatelé fungují na principu simulovaného kapitálu a performance rewards, ne reálného obchodování vlastních peněz klienta. Rozdíly jsou hlavně ve výplatním cyklu, v konkrétním nastavení denního limitu a v šíři nabízených instrumentů — For Traders má silný důraz na XAUUSD a US indexy a rozšiřuje futures nabídku, zatímco FundedNext se více drží forexu a MetaTrader 5. Volba záleží na stylu tradingu a preferovaném riziku.

JR

Written by

Jakub Rož

Founder & CEO, For Traders

Jakub founded For Traders to build a prop trading firm with multi-asset coverage — Forex, Gold, Crypto and Futures — under a single funded-trader framework. He writes about how the prop industry actually works, what drives long-term trader performance, and where Gold and Forex strategies intersect with disciplined risk. Sleduj na LinkedIn

Follow on LinkedIn

Připraveni tradovat fundovaný kapitál?

Vyberte si svou cestu — Instant účty, One-Step nebo Two-Step Challenge — už od $49, s fundovaným kapitálem až $300,000.

Vybrat challenge

Tradujte až s $300,000

Vybrat challenge